Domovská stránka

Nikolas

Nejnovější příspěvek

Tipy na cesty

7 míst s perfektními plážemi v Indonésii

Možná jste se rozhodli, že se vydáte do Indonésie, ale ještě přesně nevíte kam. Toto souostroví je tak rozhlehlé a rozmanité, že si člověk mnohdy při projíždění fotek, článků a nabídek cestovních kanceláří ani nedokáže vybrat, na který ostrov se vydat. Možná už jste byli na Bali a Jávě a nyní se chcete podívat někam dál. Pak je tento článek psaný právě pro vás. Východní Sumba má pláže nejen nádherné, ale…

Chci číst dál

Další články

Tipy na cesty

7 míst s perfektními plážemi v Indonésii

Možná jste se rozhodli, že se vydáte do Indonésie, ale ještě přesně nevíte kam. Toto souostroví je tak rozhlehlé a rozmanité, že si člověk mnohdy při projíždění fotek, článků a nabídek cestovních kanceláří ani…

Praktické rady

Co musíte vědět, než se vydáte do NTT

V posledních letech se cestování do provincie Východní Nusa Tenggara, neboli Nusa Tenggara Timur (NTT) stává čím dál více populárním. Ostrovy východně od Bali a Lomboku lákají především baťůžkáře, ale sem tam…

Historie

Balijský hřbitov národních hrdinů Margarana

Pokud vás zajímá historie a pojedete na Bali na delší dobu, pravděpodobně budete rádi za tipy na místa, která nejsou mezi turisty tolik známá, a která mají zvláštní atmosféru. Prostě místa, která ani…

Příběhy z cest

Stopem z Dili do Kupangu

V předchozí části jsem vám vyprávěla o tom, jak jsem se rozhodla stopovat z indonéské metropole Kupang do hlavního města Východního Timoru, Dili. Stopovala jsem náklaďákem a cesta mi zabrala dva a půl dne. V dnešním…


Kam se chystáte?

Která část Indonésie vás nejvíce zajímá? Vyberte si podle ostrova:

BALI

Ostrov Bohů

JÁVA

Kulturní srdce Indonésie

LOMBOK

Ostrov tisíce mešit

NUSA PENIDA

Zlaté vejce Bali

ALOR

Ostrov vlašských ořechů

FLORES

Domov komodského draka

SABU

Ostrov lontarových palem

SULAWESI

Železný ostrov

SUMATRA

Smaragd rovníku

SUMBA

Ostrov santalového dřeva

SUMBAWA

Ostrov Pompejí východu

TIMOR

Ostrov spícího krokodýla

Poznejte autorku

Jak se mnou šel čas? Více si o mně můžete přečíst tady.

listopad 2010

Poprvé se dostávám do Indonésie

O mé první cestě do souostroví si můžete přečíst v těchto článcích: Sumba, Flores.

listopad 2010
září 2011

Začínám studovat indonesistiku

Jako by to byl osud – po návratu z první dovolené v Indonésii, kdy nemůžu tuto nádhernou zemi dostat z hlavy, se po 14 letech otevírá obor Indonesistika na UK a já se pouštím do bakalářského studia.

září 2011
červen 2012

Stáž v Jakartě

Vydávám se na dvouměsíční stáž na českém velvyslanectví v Jakartě. Více si můžete přečíst například v těchto článcích z mého tehdejšího blogu.

červen 2012
srpen 2013

Založení tohoto webu

Ruším svůj původní blog “o všem” a zakládám NikolasCestuje.cz, abych se mohla dělit o své zážitky z cest a úchvatnou indonéskou kulturu.

srpen 2013
září 2013

Na rok na Bali

Podařilo se mi získat roční stipendium na Universitas Udayana na Bali. Díky tomu jsem se naučila plynule indonésky a procestovala mnoho ostrovů. Více zde.

září 2013
květen 2015

Učím se být dobrou průvodkyní

Dostává se mi možnost vrátit se do Indonésie na měsíc jako průvodce pro dvě české CK. Je to zkušenost, která mi osobní i profesní život obrátí naruby.

květen 2015
listopad 2015

Provdávám se na Západní Jávě

A tím se stává město Bogor mým novým domovem. Bohužel tento sňatek vydrží jen pár let, nicméně článek o svatbě si můžete přečíst tady.

listopad 2015
březen 2017

Začínám vyučovat indonéštinu

A získávám několik dlouhodobých žáků, kteří mi dělají radost svými pokroky. O něco později začínám připravovat učebnici indonéštiny. Chcete se taky učit? Více tady.

březen 2017
únor 2018

Stěhování na Bali

Odjíždím sama na Bali, usazuji se tam v malém kosu a dávám další šanci onomu turistickému ráji, i když často vyrážím také na jiné ostrovy.

únor 2018
srpen 2018

Spolupráce na reportáži pro Objektiv

Vydávám se na ostrov Sumba a pomáhám podílím se na natáčení reportáže pro Objektiv o úchvatné kultuře mého oblíbeného ostrova. Při této příležitosti se seznamuji s králem Umbu Yadarem, jehož pohřeb (král umírá o rok později) se stane tématem mé budoucí diplomové práce.

srpen 2018
září 2019

Magisterské studium

Znovu se pouštím do studia, tentokrát v Olomouci – a tak se plánuji na nějakou dobu přestěhovat zpět do ČR. Můj obor nese název Asijská studia se zaměřením na indonéský jazyk a literaturu.

září 2019
leden 2020

Cesta na Sumbu

Indonésie rozvolňuje protipandemická opatření a já se vydávám na měsíční pobyt na můj nejmilovanější ostrov Sumba. V této době už nejen jako cestovatelka, ale také jako partnerka. Se Sonem, se kterým jsem se poznala v létě 2019, se potkáváme po půlročním odloučení a následný návrat do ČR a pandemie Covidu jsou pro mě velkou výzvou.

leden 2020
prosinec 2020

Na Youtube nahrávám první video v indonéštině

A tím se ze mě stává youtuber pro indonéské publikum 🙂 Kdo by to byl řekl, že bude mít můj kanál docela úspěch! Mimochodem, většina videí má české titulky a můžete si je pustit zde.

prosinec 2020
listopad 2021

Do Indonésie, stůj co stůj

Indonésie alespoň částečně znovu otevírá své hranice a já si tuto příležitost nechci nechat ujít. Balím batoh a stěhuji se za přítelem na Sumbu. Tento poměrně opomínaný ostrov se pro mě stává novým domovem.

listopad 2021
duben 2022

Zakládáme v Indonésii firmu

Díky tomu vám konečně můžeme zařizovat ty nejúžasnější dovolené na míru, zajistit víza nebo třeba pomoci s koupí pozemku. Můžete mi napsat email nebo se podívat na naše webové stránky.

duben 2022

Co vás zajímá?

Bali balijská kultura cestování darmasiswa dlouhodobý pobyt v Indonésii indonéština Jakarta Jáva jídlo kulturní šok národní park pláž příroda reportáž sopka stopování studentkou na Bali Sumatra Sumba tradice a zvyky Východní Jáva Východní Nusa Tenggara výlet zajímavost zvířata Západní Jáva


Nenechte si ujít nové články a přihlaste se k odběru!
Skvělé! Přihlásili jste se k odběru novinek! Děkuji za zájem. :-) Ale ne, něco se pokazilo... Zkuste to znovu.

Nejobsáhlejší český blog o Indonésii. Už deset let psaný s láskou nejen k této nádherné zemi, ale také k cestování, kultuře a historii.

©2013-2023 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.