Místní průvodci

by Nikolas
Domů » Informace » Místní průvodci

Rozhodla jsem se umístit na své stránky seznam průvodců, které znám a můžu je jedině doporučit. Postupně ho budu aktualizovat. Pokud plánujete cestovat po Indonésii a nechcete jen úplně na vlastní pěst, jsou tito local guides nejlepší volbou. Mnohdy je lepší zaplatit si někoho, kdo vás provede, protože ani tištěný průvodce od Lonely Planet občas nestačí (například pro návštěvu tradičních odlehlých vesniček či speciálních událostí).

Nezapomeňte si také přečíst článek Jak si dobře vybrat průvodce.

Můžu doporučit průvodce na těchto ostrovech: Bali, Flores, Lombok, Sumba.

Komang Mougly

Komang je bezpochyby nejlepší průvodce na celém Bali. Aby taky ne, vytrénovala jsem si ho na to já sama. 🙂 Zaujme vás nejen svou láskou k přírodě, ale i pohodovou povahou a zodpovědností. Vždy je všude včas, vyjde vám vstříc s každým přáním a hlavně – průvodcování není jen jeho práce, je to jeho koníček. Pokud máte děti, Komang s nimi bude vymýšlet různé hlouposti, které jim zpříjemní cestu na vodopád nebo do chrámu.

Komang mluví dobře anglicky.

email: jofarya@gmail.com
telefon (WA): +62 853-3874-1964
facebook: Mougly na Bali nebo Bali Mougly House
adresa: Desa Les, Karangasem

Mr. Suma

Pan Suma sice není průvodce, ale majitel hezkého homestay. Nicméně pokud se rozhodnete zdolat sopku Rinjani, nebo jen potřebujete zajistit auto s řidičem či přespat na severu Lomboku, určitě ho kontaktujte. Je velice příjemný, umí mluvit anglicky a když ho večer u cigarety hezky poprosíte, třeba vás zavede ze svou maminkou, se kterou si můžete zkusit žvýkat betel, či vás doprovodí k nedalekému hezkému vodopádu Tiu Kelep.

Mluví anglicky.

průvodce suma na lomboku

telefon: +62 817 575 0889
web: www.rinjanitrekcompany.com
facebook: Rinjani Homestay
adresa: Rinjani Homestay, Senaru, Lombok Utara

Tam Tam

Mladý a věčně usměvavý kluk z Lomboku, který nejen že dokáže být dobrý průvodce, ale také je rád chodí po horách a je jedním z mála Indonésanů, kteří si opravdu uvědomují krásu své vlastní země a problém všude se válejících odpadků. Tam Tam se sice průvodcováním primárně neživí, pokud hledáte místního, který vám ukáže zajímavá a méně známá místa a zároveň i poví hodně o své kultuře, určitě tohoto kluka neváhejte kontaktovat. Má za sebou i zkušenosti z Gili Trawangan, kde nějakou dobu pracoval v hotelu. Může vám tedy pomoci i se levnou dopravou na všechny tři Gili. Už sám o sobě jeho optimismus vám zpříjemní pobyt.

Mluví dobře anglicky.

telefon: +62 818 0577 3993
facebook: Tam Tam
adresa: Mataram, Lombok

Wilhelmus Doi

Willyho jsem poznala v roce 2010 a působil na mě jako stále usměvavý uvolněný chlap, byl velice přátelský. Sice jsme spolu necestovali, ale stále jsme v kontaktu. Na výběr má mnoho typů výletů a jeho programy jsou velice promyšlené. Přesto, že třeba nebude váš průvodce, stejně vám rád ochotně poradí.

Mluví plynule anglicky.

email: welcometoflores@yahoo.com
telefon: +62 813 539 682 11 nebo +62 852 390 457 71
facebook: Wilhelmus Doi
web: welcome2flores.com
adresa: Bajawa, Flores, Indonesia

Daniel Bonat

Dany je velice příjemný člověk, který toho ví opravdu mnoho o místní kultuře. Pod jeho křídly navštívíte tradiční vesnice, kam turistů zavítá jen pár, dozvíte se toho hodně o víře Marapu i o běžném životě Sumbánců. Ubytovaní můžete být v hotelu dle vašeho výběru nebo v domě jeho maminky, která tam má dva útulné malé pokoje a která pro vás bude vařit výbornou domácí stravu.

Dany mluví dobře anglicky a trochu německy.

průvodce daniel bonat, sumba

email: dagi.bonat@yahoo.com
telefon: +628 523 838 1985
facebook: Daniel Bonat
adresa: Mareda Kalada no. 2, Elopada, Sumba Barat Daya, NTT, Indonesia

Komang Mougly

Komang je bezpochyby nejlepší průvodce na Bali. Aby taky ne, vytrénovala jsem si ho na to já sama. 🙂 Je to mladý chlap plný elánu, který vás uchvátí svou láskou k přírodě a pohodovou povahou. Zároveň je ale zodpovědný a dokáže vám ve všem vyjít vstříc.

Komang mluví dobře anglicky.

email: jofarya@gmail.com
telefon: +62 853-3874-1964
facebook: Bali Mougly House nebo Mougly na Bali
adresa: Desa Les, Karangasem

Komang Mougly

Ko,ang

Mohlo by se hodit:

Už jste četli...?

Přihlásit se k odběru

©2013-2024 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.