3 6 minutes read

Pět nejkrásnějších pláží na Bali

Každý zná Kutu. Stejně tak není neznámý ani Sanur. Ale pokud se chcete vyhnout místům, kde si budete připadat jako v Bibione, přináším vám tipy na pět pláží, které jsou krásné a mnohem méně známé. Jednoduše pláže, na kterých se postavíte čelem k vlnám a se spokojeným úsměvem na tváři si povzdechnete: “Ano, jsem na Bali.”

1. Pandawa beach

Rozsáhlá pláž s bílým pískem a neuvěřitelně průsvitnou blankytnou vodou člověka zaujme už při samotném příjezdu. Cesta k ní se vine kamenolomem a při prvním pohledu na obzor, který se před vámi objeví, se skoro až zatají dech. Ten výhled je nádherný. Ve skále jsou postavené balijské sochy, které tomu všemu dodávají ještě ten pravý “šmrnc”. Celé je to tu nové, ale bohužel se pláž poněkud zaplňuje turisty. Naštěstí jde jen o místní, a tak, pokud vám nevadí spousta zvědavých pohledů, jde o mnohem lepší zážitek, než zmiňovaná Kuta, která je oblíbeným turistickým letoviskem, a kde naopak o koupajícího se místního téměř nezavadíte. Na Pandawě se vyplatí nezaleknout se placení za vstup do areálu, ani obrovského parkoviště zaplněného autobusy Pariwisata a jít dál až na samotný konec pláže ke skalám, kde už budete mít klid. To místo je totiž opravdu nádherné a za návštěvu rozhodně stojí. 

2. Zoli / Ship Wreck / Secret Beach

O tomto místě, které má více názvů než návštěvníků, jsem psala už před pár měsíci (zde). Říkejte jí, jak chcete, ale jedno je jisté – je to snad jediná pláž na Bali, která je opravdu nádherná a navíc opuštěná. Přístup k ní není jednoduchý. Nejdříve je třeba sjet z hlavní silnice (což je také těžké, pokud nevíte přesně, kde se odbočka nachází), pak se po malé asfaltce dostat až na její konec, tam zaparkovat svůj dopravní prostředek a vydat se lesní cestičkou plnou kmenů k pobřeží. Dolů to trvá asi dvacet minut, zpět už se jde mnohem hůř. Ale na jaké jiné pláži tohoto turisticky oblíbeného ostrova můžete být úplně sami? Plavat se tu moc nedá, protože vlny jsou zrádné a dno je už pár metrů od břehu kamenité, ale jde o oázu klidu a pohody. 

3. Padang Padang

Už podle názvu mnoho turistů směřujících na Bali ví, že jde o vyhlášenou a mezi surfery oblíbenou pláž, která se nachází na západním pobřeží poloostrova Bukit. Nejde přehlédnout, jelikož se nad ní nachází most sloužící také jako parkoviště motorek. Z něj je velice pěkný pohled mezi útesy, kde se lámou někdy i nebezpečně vysoké vlny plné nadšených surferů. Po pláži se dá jít dál podél pobřeží mezi kameny a útesy a jde o velice fotogenické místo. Mimochodem se tu také natáčel film Eat, Pray, Love s Julií Roberts v hlavní roli. 

4. Západní pobřeží za Tabananem

Mnoho krásných pláží, na které turista téměř nejede. Celé západní pobřeží od Seminyaku na sever je opět s útesy, stejně jako dole na Bukitu. Písek je většinou černý a míchá se s kamínky, ale přes to mám tuto oblast velice ráda. Cestou uvidíte krásná rýžová políčka a při troše štěstí (ale opravdu stačí jen trocha) uvidíte přímo u moře hinduistický obřad. Jednou z mnoha z nich je pláž u Pura Rambut Siwi. Kromě pěkného chrámu se tu při odlivu dá i dobře projít po pláži a vykoupat se.

5. Pasir Putih / White Sand Beach

Pláž s bílým pískem, jak by se daly přeložit oba tyto názvy, se nachází severovýchodně od Padang Bai na východním pobřeží ostrova. Přístup k pobřeží je špatný, ale dá se k němu dojet na motorce. Pasir Putih je lemovaná útesy a vlny jsou tu tak blízko, že je často těžké se do vody pořádně dostat. V noci svítí ve vlnách plankton (takové mořské světlušky) a je možné tu i přespat v přístřešku. Rozhodně jedno z nejromantičtějších míst, kam byste mohli na Bali jet.

Ale pozor, na ostrově jsou vedle sebe dvě místa, která se nazývají Pasir Putih. To, o kterém mluvím já je až po cestě z Padang Bai do Candidasa, zatímco většina turistů pojede spíš na druhou z nich – hned u přístavu. Ta se mi moc nelíbí, bývá hrozně špinavá.

3 comments

Unknown 23. 4. 2014 - 21:29

Moc pěkně se to čte… fakt super.Moc se mi líbí že sis splnila sny.. a plníš si je dál.. Ale už se ti to krátí nebo ne? už nevím, jak je to dlouho, co jsi tam, ale vím,že tam jsi na rok?? nebo se pletu? už v tom mám zmatek. 🙂 ale ráda čtu, co přidáváš.

Reply
Milan 24. 4. 2014 - 7:53

Ach jo 🙁
A nejlepší je šlapat ze Secret Beach v pravé poledne zpět k motorce.

Reply
Unknown 18. 2. 2016 - 17:02

Já to mám rád na Echo beach,,, přes den je tam klid a večer zábava navíc všude okolo super jídlo. https://www.youtube.com/watch?v=7pwwROWwJ5Q

Reply

Leave a Comment

* Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše údaje nebudou předány třetím stranám.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuálně na Facebooku

Poslední komentáře

 • Pavlína

  Ahoj měla bych na tebe pár dotazů, ale nejde mi najít tvůj…

 • Markét

  Děkuji za toto vysvětlení, byla jsem včera🙏😌

 • Mája

  Mě se líbilo na Weh v Aceh. 😸 Díky za tipy, Nikol!…

 • Nikolas

  Děkuju za podporu a přeju krásnou dovolenou! :-)

 • Jaroslav Tatíček

  Ahoj Nikol, jmenuji se Jaroslav a od 27.2.2023 do 19.3.2023 se budu…

Už jste četli...?

Přihlásit se k odběru

©2013-2024 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.