1 5 minutes read

Opěvované Gili – tři ostrůvky pro tři druhy turistů

Máte rádi pláže s bílým pískem, palmy a nepřirozeně modré moře, ale zároveň také patřičný komfort? Nebo naopak jezdíte jen s baťůžkem a bojíte se, že si takový ráj nebudete moci představit? Jeďte na Gili. Na místo, kde si každý najde to své.

Tři malé ostrůvky s celkovou rozlohou 15 km2 se nacházejí mezi BaliLombokem, přičemž od Bali se nacházejí asi jen 35 km. Jsou krásné, ale po pravdě v současnosti už hodně turistické. Bohužel. Ale i tak jde o malý kus ráje. Najdete tu pláže, které jsou mnohem hezčí než ty na Bali.

Největší a nejznámější z nich je Gili Trawangan, kterému se často přezdívá party island. Nachází se tam mnoho barů a klubů, nejčastěji se bude podél pláže rozléhat reggae a potkáte tam mnoho australských mladých turistů užívajících si jednu párty za druhou. Seženete tu drogy a někteří místní působí docela děsivě. Ale na druhou stranu – pláže jsou tu mnohem hezčí než na oblíbenějším Air. Ceny ubytování velice dobré a žádný hluk se vám do homestay z pláže nepožene. Jedinou nepříjemností pro ty, kteří nejsou zvyklí, je mešita umístěná přímo do středu “městečka”.

Gili Air

Gili Meno, prostřední ostrůvek, je naprostým opakem Trawanganu. Je to nejlepší volba pro rodiny s dětmi, zamilované páry či samotáře. Je tam klid, warungů a ubytovacích zařízení jen poskrovnu. Jenže tato idylka se odráží na ceně, protože levný jednoduchý homestay tam těžko seženete. Baťůžkářům se vyplatí brát stan a spát na pláži. Říká se, že nejlepší šnorchlování ze všech tří ostrovů je právě na Meno.

Kompromisem se zdá být Gili Air. Ostrov nejblíže položený pevnině, kde najdete mnoho restaurací i barů, ale stále tam je po večerech příjemný klid a ani těch turistů není tolik jako na Trawanganu. Jak už jsem ale zmínila, pláže na Air nejsou tou pravou bombou a navíc i ceny ubytování jsou často nadsazené. Ale to záleží taky na sezóně. Plus samozřejmě je nejlepší vybírat homestay co nejvíce ve vnitrozemí. A to ničemu nevadí, když celý ostrůvek obejdete za hodinu. 🙂

Nedokážu říct, kde se mi líbilo nejvíc. Každý z nich má něco do sebe, ale víte, co je na všech třech to nejlepší? Nejezdí tu žádné motorky ani auta, je tu čisto a místní jsou na turisty zvyklí, takže koupání nahoře bez není (i když mezi muslimy) žádný problém.

1 comment

Amelie 28. 10. 2014 - 17:41

Nádherné fotky. Jsem ráda, že se díky Tobě dostanu na taková exotická místa:-)

Reply

Leave a Comment

* Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše údaje nebudou předány třetím stranám.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuálně na Facebooku

Poslední komentáře

 • Pavlína

  Ahoj měla bych na tebe pár dotazů, ale nejde mi najít tvůj…

 • Markét

  Děkuji za toto vysvětlení, byla jsem včera🙏😌

 • Mája

  Mě se líbilo na Weh v Aceh. 😸 Díky za tipy, Nikol!…

 • Nikolas

  Děkuju za podporu a přeju krásnou dovolenou! :-)

 • Jaroslav Tatíček

  Ahoj Nikol, jmenuji se Jaroslav a od 27.2.2023 do 19.3.2023 se budu…

Už jste četli...?

Přihlásit se k odběru

©2013-2024 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.