1 7 minutes read

Jak si vzít Indonésana, 2. část: Indonéské úřady před svatbou

V první části návodu “Jak si vzít Indonésana” jste si mohli přečíst informace o tom, co vše je potřeba vyřídit před odletem do Indonésie. Nyní se podíváme na to, jak postupovat, pokud už jste první část úspěšně zvládli.

jak si vzít Indonésana

!POZOR! Vypadá to, že v roce 2019 už je proces úplně jiný než v době, kdy jsem psala tento návod. Doporučuji stáhnout tyto tři soubory, které mi zaslala paní Klára, která se v Indonésii vdávala letos. Moc jí děkuju, že se rozhodla podělit se o své zkušenosti. Jedná se o tyto soubory: Postup ; Registrasi penjamin ; VITAS – Visa Tinggal Terbatas

Jak postupovat

Po příjezdu do Indonésie již držíte v ruce legalizované a přeložené dokumenty z ČR a nastává čas dostat povolení ke sňatku v místě, kde se bude konat. Pokud je to možné, je lepší vybrat místo pokud možno ve větším městě, protože pokud se budete brát na venkově jako my, budete mít všechno složitější a pravděpodobně zaplatíte více peněz. Vaše indonéská polovička začne všechno pravděpodobně zařizovat už před tím, než do země přiletíte. Je dobré informovat se na místním úřadě, co všechno bude potřeba.

V první řadě je nutné vyřešit problém odlišného náboženství. Možná už tak učiníte v ČR, možná se vás to ani netýká, ale pokud jste odlišného vyznání, musíte jej sjednotit. Dá se říct, že v podstatě v otázce náboženství následuje žena svého budoucího manžela, ale v případě islámu budete muset přistoupit na islám i vy, neboť Indonésie je zemí s největší muslimskou populací na světě, a tak je asi hodně nepravděpodobné, že by se vám podařilo přesvědčit muslima ke konverzi. Každopádně pokud budete konvertovat k jakémukoli z šesti uznávaných náboženství, je potřeba obdržet certifikát, se kterým zajdete do Kantor Urusan Agama (KUA) v případě islámu, nebo Kantor Catatan Sipil v případě kteréhokoli jiného náboženství. Je to důležitý krok bez kterého nebude svatba možná. Konverze by měla být zdarma.

V KUA nebo Kantor Catatan Sipil v místě svatby také dostanete povolení ke sňatku. V tuto dobu už je potřeba mít domluvený obřad, aby bylo možné doložit, že se v tomto místě bude opravdu svatba konat. Samotné povolení ke sňatku stojí Rp. 600.000 a dostanete i daňový doklad. V této fázi budete potřebovat všechny dokumenty vyřízené v ČR – pas s platným vízem, rodný list, osvědčení o právní způsobilosti uzavírat manželství, certifikát o náboženské příslušnosti a kopie pasu obou rodičů. Ze strany vašeho indonéského partnera to pak bude jeho KTP, Kartu Keluarga a kopie KTP obou jeho rodičů. Doporučuji si každý dokument okopírovat a originál dávat pouze k nahlédnutí.

Mohou taky vyžadovat povolení od otce nevěsty ke sňatku, pokud není přítomen. V mém případě naštěstí stačilo vyplnit jeden formulář, ve kterém jsem předala zodpovědnost z mého otce na tzv. wali, který během obřadu otce zastupoval. Tento wali (většinou šéf z daného úřadu nebo starosta) si samozřejmě za tuto práci řekne nějaké peníze. Na tuto částku už doklad nedostanete, ale pamatujte – snažte se smlouvat. Nám smlouvat nešlo vůbec (úskalí svatby na vesnici, jak už bylo řečeno výše) a zaplatili jsme Rp. 1 500 000.

Pokud se rodiče zúčastní, je nutný souhlas otce nevěsty ke svatbě a během ní (pokud se jedná o muslimský sňatek) bude přítomen.

V této fázi příprav je také dobré myslet na předmanželskou smlouvu. Ta musí být sepsána s místním notářem. Předmanželská smlouva má spoustu výhod, zejména může zajistit vlastnictví pozemku na území Indonésie či převod majetku na vás v případě smrti vašeho indonéského partnera. My jsme za smlouvu zaplatili Rp. 2 000 000, ale byla to velice výhodná cena. Pravděpodobně vás tento papír bude stát okolo Rp. 3 000 000 až 4 000 000. Více informací v tomto článku: Prenuptial Agreements for Mixed Marriage Couples

Poté už vám nic nebrání sňatku. Přeji hodně štěstí!

A co po svatbě?

Jak si vzít Indonésana, 3. část: Indonéská příprava na registraci sňatku v ČR
Jak si vzít Indonésana, 4. část: Registrace sňatku v ČR
Jak na KITAS: Roční povolení k pobytu v Indonésii

1 comment

Lenka 24. 11. 2015 - 20:05

Uf, teda četla jsem to a kroutila u toho celou dobu hlavou … 🙂 už u prvního problému by jsem to všechno vzdala…! Fakt před tebou smekám, že jsi tohle všechno absolvovala…. Já bych se toho prostě bála… 🙂

Reply

Leave a Comment

* Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše údaje nebudou předány třetím stranám.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuálně na Facebooku

Poslední komentáře

  • Pavlína

    Ahoj měla bych na tebe pár dotazů, ale nejde mi najít tvůj…

  • Markét

    Děkuji za toto vysvětlení, byla jsem včera🙏😌

  • Mája

    Mě se líbilo na Weh v Aceh. 😸 Díky za tipy, Nikol!…

  • Nikolas

    Děkuju za podporu a přeju krásnou dovolenou! :-)

  • Jaroslav Tatíček

    Ahoj Nikol, jmenuji se Jaroslav a od 27.2.2023 do 19.3.2023 se budu…

Už jste četli...?

Přihlásit se k odběru

©2013-2024 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.