0 5 minutes read

Přispějte na záchranu tygra sumaterského

Dnes přináším netradiční příspěvek. Tentokrát nebudu psát žádné své zážitky, ale ráda bych vás poprosila o jeden malý dobrý skutek, který můžete teď před Vánoci udělat. A to přispět na záchranu kriticky ohroženého zvířete, tygra sumaterského.

Důkaz, že tygr na Sumatře opravdu ještě je (snímek z fotopasti, zdroj)

V budoucnosti si budete na tomto webu moci přečíst ekologicky stavěné články, například o palmovém oleji či pytláctví, ale pro dnešek začněme touto krásnou velkou šelmou. Sice na ni teoreticky v sumaterském pralese ještě můžete narazit, ale to byste měli ohromné štěstí. Jejich počet je totiž v současnosti vyčíslen na necelých pět set kusů. Navíc jsou velice plaší a také jsou menšího vzrůstu než ostatní druhy tygrů.

Mezi ohrožená zvířata patří zejména kvůli vypalování pralesů, místo nichž se pak vysazuje palma olejná. Tygr tak přichází o své působiště. Nepomáhá tomu ani pytláctví. Problém je, že místní lidé si nedokážou své přírody vážit, a tak se o záchraně ohrožených druhů můžeme pouze bavit, pokud se nenajde někdo z nás, kdo do problému skočí rovnýma nohama a rozhodne se ho řešit. 

A to už se stalo. Na Sumatře působí spolek Prales dětem s projektem Green Life, díky kterému už odkoupili několik desítek hektarů pralesa. Ten se tak stává jejich majetkem, do kterého společnosti prahnoucí po penězích nemohou zasahovat. 

Ale nejde samozřejmě jen o tygra. Kromě něj jde i o další zvířata, z nichž nejohroženější jsou levhart obláčkový, orangutan, medvěd malajský a outloň váhavý. Ti se společně s tygrem řadí do tzv. Vzácné pětky (zdroj). 

Milan Jeglik, předseda spolku Prales dětem, se aktivně zapojuje do ochrany přírody už mnoho let. Věřím, že to, co dělá, má smysl, pokud o tom dokáže přesvědčit co nejvíce lidí. Já Milana osobně znám a věřím, že svoje poslání bere vážně. Chtěla bych vás proto všechny poprosit o finanční příspěvek a podporu tohoto úžasného projektu. A jak Milan píše, stačí i na první pohled naprosto směšná částka:

DOKÁŽEME SE SJEDNOTIT PRO ZÁCHRANU TYGRŮ?

Přátelé, apeluji na vás více než kdy jindy! Krok za krokem a den za dnem se ukazuje, že projekt Green Life má budoucnost a díky vám všem dobrou budoucnost! Pokud vás tato cesta zajímá, tak k ní přivádějte další lidi, kteří se zapojí, podpoří, zúčastní a zasdílí.

Stačí tak neuvěřitelně málo. Měsíčně 20 Kč od 10ti lidí je 200 Kč, což nic nepomůže, ale když každý jeden z deseti přivede dalších 10, tak je vás rázem 100 a to je měsíčně 2.000 Kč, ještě jedno kolo s dvacetikorunou a dalšími 10ti lidmi a je vás najednou 1.000 a pro Green Life 20.000 Kč měsíčně! Pokud by se podařilo ještě jedno kolečko, tak je vás 10.000 lidí a 200.000 Kč měsíčně pro projekt Green Life a to už by se daly dělat divy!

Chápete tu sílu sjednocení? S takovými prostředky bychom dokázali vytvořit skvělé podmínky pro ochranu tygrů, pro domorodé lidi, pro naši spolupráci a propagaci…

Najde se prvních 10, kdo zkusí tuto zábavnou hru? Dej první dvacku a sežeň dalších 10 lidí… Když takto uděláme 4 kola, tak dostaneme projekt Green Life do silné mezinárodní pozice skutečné a čisté ochrany deštného pralesa a ohrožených druhů zvířat.

Tyto peníze by šli každý měsíc na záchranu 1 hektaru, na výchovu a vzdělávání domorodé komunity Batu Katak a na protipytlácké aktivity Green Patrol v NPGL!

ZADEJTE SI BANKOVNÍ PŘÍKAZ NA POUHÝCH 20 KČ. TAKTO ZÍSKANÉ FINANCE POSÍLEJTE NA ÚČET SPOLKU PRALES DĚTEM: 3821832/0800. VARIABILNÍ SYMBOL: TYGR. ZÍSKEJTE PRO TUTO VĚC DALŠÍCH 10 LIDÍ!

Zkuste se nad tím zamyslet. Já už jsem peníze poslala a rovnou si z toho udělala trvalý příkaz. Sice jsem se rozhodla dát jen sto korun měsíčně, ale věřím, že i taková částka pomůže. Začíná se od maličkostí. 

Dokonce máte možnost koupit si vlastní ar pralesa, který zůstane ve vlastnictví Green Life, ale vy dostanete certifikát (a budete mít dobrý pocit). Podívejte se nyní na pár zajímavých a důležitých odkazů. Třeba vás přesvědčí. 

Facebook Milana Jeglika
Ježíšek pro pralesy – dárkové poukazy na 1 ar pralesa
Transparentní účty občanského sdružení Prales dětem
Podpoření provozu rezervace – na sponzorský daňový doklad
Dobrovolnictví na Sumatře (aneb jak si užít dovolenou netradičně)
O projektu

Tak co, jdete do toho se mnou? 🙂

Leave a Comment

* Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše údaje nebudou předány třetím stranám.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuálně na Facebooku

Poslední komentáře

 • Pavlína

  Ahoj měla bych na tebe pár dotazů, ale nejde mi najít tvůj…

 • Markét

  Děkuji za toto vysvětlení, byla jsem včera🙏😌

 • Mája

  Mě se líbilo na Weh v Aceh. 😸 Díky za tipy, Nikol!…

 • Nikolas

  Děkuju za podporu a přeju krásnou dovolenou! :-)

 • Jaroslav Tatíček

  Ahoj Nikol, jmenuji se Jaroslav a od 27.2.2023 do 19.3.2023 se budu…

Už jste četli...?

Přihlásit se k odběru

©2013-2024 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.