0 3 minutes read

Vaření se Sarifem: Rendang ze Sumatry

Ráda bych vám představila Sarifa. Mého nejlepšího kamaráda z Indonésie. Pochází ze Sulawesi, ale žije a studuje na Bali. Je vzorný muslim, bulehunter (to znamená, že má velice rád bělochy – prostě si vás najde rychleji než vy Vildu na obrázku opuštěné pouště) a hlavně umí skvěle vařit. První recept, který přináším, je rendang, prý nejlepší indonéské jídlo.

Jak Sarif sám ve videu říká, rendang je jednička mezi indonéskými pokrmy. A já musím jedině souhlasit. Kdyby vám někdo v pětihvězdičkovém hotelu v Evropě přinesl smaženou rýži, možná byste ohrnovali nos, ale kdyby vám nabídl tuto rendang, ani byste nepoznali, že je to specialita až z tak daleké země. Maso se rozpadá na jazyku a… No, posuďte sami. Všechny ingredience (až na pandánový list, i když – zkuste se podívat do květináčů, třeba ho máte a jen o něm nevíte) se dají sehnat i u nás, tak vyzkoušejte.

Recept vlastní nemám, ale našla jsem jeden docela přesný, navíc v češtině. Čtěte zde

Na postup se podívejte ve videích. Sarif se vám zalíbí a začnou se vám sbíhat sliny. Omlouvám se za kvalitu, Sarif bydlí v klasickém kosu, což je šílené ubytování o jednoho pokoje bez oken. Není tam moc světla.

Maso se správně vaří přes noc, ale i v této zkrácené verzi bylo výborné. Je to stejné jako dobrý český vývar – na malém plamenu a co nejdéle. Maso se pak naprosto rozpadá na jazyku. A je jedno, jestli vám toto jídlo vaří kamarád, jíte ho na ulici, nebo si ho objednáte v drahém hotelu. Vždycky je to paráda. To kokosové mléko je totiž hlavním klíčem ke spokojenosti vašich chuťových buněk.

Pokud jste nikdy neslyšeli o pandánové palmě, jedná se o docela populární rostlinu v našich bytech, takže možná ji taky máte doma. Pokud ne, více informací tady.

Pandánová palma a její plod

Leave a Comment

* Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše údaje nebudou předány třetím stranám.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuálně na Facebooku

Poslední komentáře

 • Pavlína

  Ahoj měla bych na tebe pár dotazů, ale nejde mi najít tvůj…

 • Markét

  Děkuji za toto vysvětlení, byla jsem včera🙏😌

 • Mája

  Mě se líbilo na Weh v Aceh. 😸 Díky za tipy, Nikol!…

 • Nikolas

  Děkuju za podporu a přeju krásnou dovolenou! :-)

 • Jaroslav Tatíček

  Ahoj Nikol, jmenuji se Jaroslav a od 27.2.2023 do 19.3.2023 se budu…

Už jste četli...?

Přihlásit se k odběru

©2013-2024 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.