Studium v Indonésii

Jak vypadá naše škola na Bali

Konečně po šesti měsících přináším fotočlánek o mé škole. Universitas Udayana je mezi Indonésany poměrně vyhlášená. Kdykoli se zmíním, že studuju právě tady, u každého si hned polepším. Na druhou stranu, z fotek to tak možná působit nebude.

Výhled z našeho patra do dvora univerzity

Úroveň výuky pro nás není uspokojující (ale o tom už jsem psala mnohokrát), nicméně prostory kampusu mám moc ráda. Až na záchody, to je upřímně moje noční můra.

Kampus se skládá ze tří budov – do té, která je vidět na prvním obrázku, jsem nikdy nevstoupila. Ve třetí budově je kantýna. Stejně jako jiné budovy na Bali, většina času se tráví v otevřených prostorách. To znamená, že všechny chodby, schodiště, místa k setkávání a i ta kantýna jsou v období dešťů velmi příjemná, protože tam fouká a všude kolem vidíte spoustu zeleně. V období dešťů přes ně ale musíte chodit jedině v pláštěnce.

V některých učebnách jsou nainstalované klimatizace, což znamená, že je tam věčně šílená zima. Proto si na výuku často nosím mikinu. Kdo by to byl řekl – na Bali. V jiných učebnách, kde klimatizace není, je zase takové horko a dusno, že se na přednášky vlastně ani nedá soustředit.

Ale dost už vykládání – podívejte se níže na fotky.

Studentka na Bali

Studentkou na Bali

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Kompletní seznam článků z tohoto období najdete pod tímto odkazem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..