8 komentáře 4 min. čtení

Jedním z mých velkých přání před příjezdem do Indonésie bylo najít na Bali opuštěnou pláž, na které nebude žádný turista. Zároveň jsem ale chtěla, aby byla takovým malým rájem na zemi – tím nejkrásnějším místem na ostrově, s bílým pískem, vlnami a skálami. Myslela jsem si, že je nemožné na takovou pláž narazit, protože turisté jsou tu snad opravdu všude. Naštěstí za námi přijeli naši kamarádi z Malangu u jednu takovou nám ukázali…

Když jsme byli v Malangu, bydleli jsme u Zoliho (Maďar, který byl na Darmasiswa loni a už v Indonésii zůstal) a jeho indonéské přítelkyně jménem Karnia. A teď přijeli na oplátku oni zase za námi. Zoli řekl, že zná jednu nádhernou pláž na poloostrovu Bukit, o které téměř nikdo z turistů neví, protože se k ní dá dostat jedině po malé strmé cestičce pralesem.

Odbočka z hlavní silnice se dá najít celkem snadno, dokonce je u ní i cedule s názvem tohoto místa (které ale psát nebudu, ráda si jej nechám pro sebe). I přes to tu ale není téměř nikdo. Když jsme sem přijeli poprvé, se Zolim a Kariou, byli jsme na pláži úplně sami. Ale podruhé (Bobo sem vzal své dva kamarády z Itálie, kteří přijeli na pár dní na Bali, a já jsem jela s nimi) jsme se potkali se čtyřmi turisty z Afriky a jedním Indonésanem. I tak je to ale snad to nejopuštěnější, a zároveň krásné, místo na Bali.

Už od místa, kde jsme zaparkovali motorky, je pláž vidět. Cesta dolů trvá asi dvacet minut a při výstupu zpět je místy docela náročná. Je tu krásný bílý písek, vlny a spousta mušlí či hvězdic. Je tu také stín k sezení a z jedné strany lemuje ukončuje výhled velká skála. Asi pět minut od tohoto místa leží v písku ztroskotaná loď. Jednoduše je to úžasné místo. Myslím, že tu budu slavit Vánoce. 🙂

P.S.: Chystáte se na Bali a chcete najít tuto “tajnou” pláž? Napište mi email, ráda vám ji zakombinuju do cestovního itineráře!

8 komentáře

Milan 24. 10. 2013 - 10:49

Tak tady budou děti trávit vánoce…Krásný!
Jak to máš daleko od domu?

Odpovědět
Hanka 24. 10. 2013 - 19:15

Pěkné, moc pěkné.

Odpovědět
Amelie 2. 11. 2013 - 21:15

Nádherné místo, můj tajný sen.

Odpovědět
Anonymní 4. 8. 2016 - 14:16

Tak proč o ní píšeš, když schválně neprozradíš, kde je!!

Odpovědět
Nikolas 6. 8. 2016 - 10:06

Protože ne všechny informace se získávají zadarmo, milý Anonyme. 🙂 Pokud sis všiml, nabízím sestavení cestovního plánu. Je vcelku logické, že nechci všechny informace vypustit do článků. Momentálně mám rozpracovaný ebook, ve kterém je spousta takových míst i s návody, jak se tam dostat. Ten tu pak bude ke stažení za drobný poplatek.
Navíc, můj blog není průvodce. Můj blog se snaží přiblížit krásy Indonésie lidem, kteří se do ní nedostanou, nebo necestují stejným stylem jako já.

Odpovědět
Anonymní 10. 12. 2016 - 14:35

to trvalo 2 minuty s google earth tu plaz najit. Nyang-nyang Beach 🙂

soude podle spousty reviews na google opravdu secret beach ale snad lepsi nez Pandawa kde jsme se dneska brodili pres 50 autobusu lidi.

Odpovědět
Nikol Šenkyříková 12. 12. 2016 - 23:17

Ne ne, Nyang-Nyang je trochu jinde. 😉 Ta je dost populární u místních, jezdí tam kempovat. I když je to tedy zakázáno…
Právě to je ta výhoda, dost lidí si tuto Secret Beach s Nyang-Nyang splete, takže zůstává pořád málo známá.

Odpovědět
Unknown 18. 6. 2019 - 8:17

Supr 🙂

Odpovědět

Okomentovat

*Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Email slouží pouze k identifikaci, nebudou vám odesílány žádné emaily.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuálně na Facebooku

Poslední komentáře

 • Mája

  Mě se líbilo na Weh v Aceh. 😸 Díky za tipy, Nikol!…

 • Nikolas

  Děkuju za podporu a přeju krásnou dovolenou! :-)

 • Jaroslav Tatíček

  Ahoj Nikol, jmenuji se Jaroslav a od 27.2.2023 do 19.3.2023 se budu…

 • Nikol Šenkyříková

  Ahoj, s touto aplikací nemám zkušenosti, ale v blízké budoucnosti mám v…

 • Mája

  Ahoj, díky za super článek. To se spisovnou Indonéštinou jsem přesně ne-chtěla…

Nenechte si ujít nové články a přihlaste se k odběru!
Skvělé! Přihlásili jste se k odběru novinek! Děkuji za zájem. :-) Ale ne, něco se pokazilo... Zkuste to znovu.

Nejobsáhlejší český blog o Indonésii. Už deset let psaný s láskou nejen k této nádherné zemi, ale také k cestování, kultuře a historii.

©2013-2023 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.