Příběhy z cest

Opuštěná pláž na Bali – to ještě jde? Kupodivu ano!

Jedním z mých velkých přání před příjezdem do Indonésie bylo najít na Bali opuštěnou pláž, na které nebude žádný turista. Zároveň jsem ale chtěla, aby byla takovým malým rájem na zemi – tím nejkrásnějším místem na ostrově, s bílým pískem, vlnami a skálami. Myslela jsem si, že je nemožné na takovou pláž narazit, protože turisté jsou tu snad opravdu všude. Naštěstí za námi přijeli naši kamarádi z Malangu u jednu takovou nám ukázali…

Když jsme byli v Malangu, bydleli jsme u Zoliho (Maďar, který byl na Darmasiswa loni a už v Indonésii zůstal) a jeho indonéské přítelkyně jménem Karnia. A teď přijeli na oplátku oni zase za námi. Zoli řekl, že zná jednu nádhernou pláž na poloostrovu Bukit, o které téměř nikdo z turistů neví, protože se k ní dá dostat jedině po malé strmé cestičce pralesem.

Odbočka z hlavní silnice se dá najít celkem snadno, dokonce je u ní i cedule s názvem tohoto místa (které ale psát nebudu, ráda si jej nechám pro sebe). I přes to tu ale není téměř nikdo. Když jsme sem přijeli poprvé, se Zolim a Kariou, byli jsme na pláži úplně sami. Ale podruhé (Bobo sem vzal své dva kamarády z Itálie, kteří přijeli na pár dní na Bali, a já jsem jela s nimi) jsme se potkali se čtyřmi turisty z Afriky a jedním Indonésanem. I tak je to ale snad to nejopuštěnější, a zároveň krásné, místo na Bali.

Už od místa, kde jsme zaparkovali motorky, je pláž vidět. Cesta dolů trvá asi dvacet minut a při výstupu zpět je místy docela náročná. Je tu krásný bílý písek, vlny a spousta mušlí či hvězdic. Je tu také stín k sezení a z jedné strany lemuje ukončuje výhled velká skála. Asi pět minut od tohoto místa leží v písku ztroskotaná loď. Jednoduše je to úžasné místo. Myslím, že tu budu slavit Vánoce. 🙂

P.S.: Chystáte se na Bali a chcete najít tuto “tajnou” pláž? Napište mi email, ráda vám ji zakombinuju do cestovního itineráře!

8 Comments

 • Nikolas

  Protože ne všechny informace se získávají zadarmo, milý Anonyme. 🙂 Pokud sis všiml, nabízím sestavení cestovního plánu. Je vcelku logické, že nechci všechny informace vypustit do článků. Momentálně mám rozpracovaný ebook, ve kterém je spousta takových míst i s návody, jak se tam dostat. Ten tu pak bude ke stažení za drobný poplatek.
  Navíc, můj blog není průvodce. Můj blog se snaží přiblížit krásy Indonésie lidem, kteří se do ní nedostanou, nebo necestují stejným stylem jako já.

 • Anonymní

  to trvalo 2 minuty s google earth tu plaz najit. Nyang-nyang Beach 🙂

  soude podle spousty reviews na google opravdu secret beach ale snad lepsi nez Pandawa kde jsme se dneska brodili pres 50 autobusu lidi.

 • Nikol Šenkyříková

  Ne ne, Nyang-Nyang je trochu jinde. 😉 Ta je dost populární u místních, jezdí tam kempovat. I když je to tedy zakázáno…
  Právě to je ta výhoda, dost lidí si tuto Secret Beach s Nyang-Nyang splete, takže zůstává pořád málo známá.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..