Tipy na cesty

Sanurem na kole

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Jednoho krásného dne se mě můj indonéský kamarád Sarif zeptal, jestli bych s ním nechtěla jet na kolo. Zdálo se mi to jako poněkud šílený nápad, protože kdo by dobrovolně chtěl šlapat v takovém vedru, ale nakonec jsem souhlasila. Později jsem zjistila, že je to nápad naopak opravdu skvělý a nebylo by na škodu si takový výlet zopakovat častěji.

Sanur je jedno z nejoblíbenějších letovisek na Bali. Nachází se na východním pobřeží a poskytuje turistům patřičný komfort v hotelích umístěných jen pár desítek metrů od pláže s výhledem na malý ostrov Penida. Je to něco jiného než například vyhlášená a velice oblíbená Kuta, protože na rozdíl od ní si Sanur udržuje klid a jezdí sem díky tomu jiný typ turistů než na západní pobřeží. 
Celou sanurskou pláž protíná nová malá cestička, po které smí jezdit kola, ale motorky nikoliv. Lemují ji stromy, a tak jste stále pořád ve stínu. Pláž má asi šest kilometrů a pokud není zrovna odliv, je to tu ideální místo na koupání. 
Kola jsme si se Sarifem půjčili hned kousek od moře za 5.000 Rp. (8 Kč) na hodinu. Vrátili jsme je asi po dvou hodinách úplně vyčerpaní, ale spokojení. Bylo příjemné pozorovat pobřeží, občas zastavit a vykoupat se a pak zase jet dál. Určitě si to někdy zopakuju a všem, kteří by se chystali na Bali (a do Sanuru), to doporučuju taky. 

3 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..