3 komentáře 3 min. čtení
Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Jednoho krásného dne se mě můj indonéský kamarád Sarif zeptal, jestli bych s ním nechtěla jet na kolo. Zdálo se mi to jako poněkud šílený nápad, protože kdo by dobrovolně chtěl šlapat v takovém vedru, ale nakonec jsem souhlasila. Později jsem zjistila, že je to nápad naopak opravdu skvělý a nebylo by na škodu si takový výlet zopakovat častěji.

Sanur je jedno z nejoblíbenějších letovisek na Bali. Nachází se na východním pobřeží a poskytuje turistům patřičný komfort v hotelích umístěných jen pár desítek metrů od pláže s výhledem na malý ostrov Penida. Je to něco jiného než například vyhlášená a velice oblíbená Kuta, protože na rozdíl od ní si Sanur udržuje klid a jezdí sem díky tomu jiný typ turistů než na západní pobřeží. 
Celou sanurskou pláž protíná nová malá cestička, po které smí jezdit kola, ale motorky nikoliv. Lemují ji stromy, a tak jste stále pořád ve stínu. Pláž má asi šest kilometrů a pokud není zrovna odliv, je to tu ideální místo na koupání. 
Kola jsme si se Sarifem půjčili hned kousek od moře za 5.000 Rp. (8 Kč) na hodinu. Vrátili jsme je asi po dvou hodinách úplně vyčerpaní, ale spokojení. Bylo příjemné pozorovat pobřeží, občas zastavit a vykoupat se a pak zase jet dál. Určitě si to někdy zopakuju a všem, kteří by se chystali na Bali (a do Sanuru), to doporučuju taky. 

3 komentáře

Hanka 18. 4. 2014 - 17:34

Je to moc pěkné a klidné místo. Trošku mi to připomínalo lázeňskou kolonádu.

Odpovědět
Franta 21. 4. 2014 - 19:38

Kolikrát jste tu 6 km trasu absolvovali, jaká to byla kola, doufám ,že ne elektrokola.

Odpovědět
Nikol Šenkyříková 23. 4. 2014 - 15:53

Je to 6 km v jednom směru, tudíž vždy 12 km celkem. Já tam byla už třikrát, ale plánuju chodit víc, je to fajn zpestření našeho jinak poněkud líného života tady. Obyčejná kola, kvalita žádná, košík na řidítkách. 🙂

Odpovědět

Okomentovat

*Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Email slouží pouze k identifikaci, nebudou vám odesílány žádné emaily.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Aktuálně na Facebooku

Poslední komentáře

 • Mája

  Mě se líbilo na Weh v Aceh. 😸 Díky za tipy, Nikol!…

 • Nikolas

  Děkuju za podporu a přeju krásnou dovolenou! :-)

 • Jaroslav Tatíček

  Ahoj Nikol, jmenuji se Jaroslav a od 27.2.2023 do 19.3.2023 se budu…

 • Nikol Šenkyříková

  Ahoj, s touto aplikací nemám zkušenosti, ale v blízké budoucnosti mám v…

 • Mája

  Ahoj, díky za super článek. To se spisovnou Indonéštinou jsem přesně ne-chtěla…

Nenechte si ujít nové články a přihlaste se k odběru!
Skvělé! Přihlásili jste se k odběru novinek! Děkuji za zájem. :-) Ale ne, něco se pokazilo... Zkuste to znovu.

Nejobsáhlejší český blog o Indonésii. Už deset let psaný s láskou nejen k této nádherné zemi, ale také k cestování, kultuře a historii.

©2013-2023 NikolasCestuje – Všechna práva vyhrazena.